Znak Politechniki Warszawskiej

Dr inż. Natalia Sajnóg - adiunkt

pok 312
tel:  22 234 75 89
e-mail: natalia.sajnog@pw.edu.pl

Doktor inżynier nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia.

Adiunkt w Zakładzie Katastru i Gospodarki Nieruchomościami. Rzeczoznawca majątkowy.

Absolwentka Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Tytuł magistra inżyniera uzyskała w 2009 roku. Zawodowo z Politechniką Warszawską związana od roku 2011. Od 2012 roku zatrudniona w Zakładzie Katastru i Gospodarki Nieruchomościami na stanowisku asystenta. Od roku 2016 po uzyskaniu stopnia doktora zatrudniona na stanowisku adiunkta. Rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości uzyskała w 2012 roku). Biegła sądowa z zakresu wyceny nieruchomości przy Sądzie Okręgowym w Ostrołęce oraz przy Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie. Autorka publikacji naukowych z zakresu infrastruktury technicznej oraz wyceny nieruchomości. Autorka/współautorka ekspertyz oraz opinii z zakresu gospodarki nieruchomościami zleconych przez sąd oraz inne podmioty.

Stażystka projektu pt. „Opracowanie wybranych narzędzi kompleksowego systemu informatycznego wspomagającego pracę pośredników i podmiotów uczestniczących w obrocie na rynku nieruchomości”, w ramach projektu „Staże dla pracowników naukowych na Mazowszu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, 2013.

Uczestniczka projektu pt. „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, 2017.

Badacz w projekcie pt. „Prace badawczo-rozwojowe nad narzędziem wspierającym zarządzanie nieruchomościami wielolokalowymi”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, NCBiR, 2017-2018.

Zainteresowania i prowadzone badania naukowe:

  • wpływ infrastruktury technicznej na warunki przestrzenne oraz wartość nieruchomości,
  • wpływ obiektów uciążliwych na wartość nieruchomości,
  • ograniczone prawa rzeczowe i ich wpływ na wartość nieruchomości,
  • aspekty zarządzania nieruchomościami oraz analiz rynku nieruchomości,
  • rozwój obszarów wiejskich (smart villages).