Informacje dodatkowe

Dojazd i parking
- Gmach Główny zlokalizowany jest w pieszym dystansie od Dworca Centralnego ok. 20 min.
- Możliwy dojazd tramwajem numer 10 z Dworca Centralnego do przystanku Plac Politechniki, a następnie pieszo, aż do wejścia do Gmachu Głównego PW. Dojazd także tramwajami numer 15 i 35 z kierunków P+R Aleja Krakowska, Banacha, Plac Narutowicza.
- Parking (płatny) wielostanowiskowy znajduje się w pobliżu, przy Gmachu Wydz. Elektroniki i Technik Informacyjnych, wjazd za szlabanem od ulicy Nowowiejskiej.
- Osoby niepełnosprawne w odpowiednio oznaczonych autach mogą skorzystać (płatnie) z wydzielonych miejsc na terenie Kampusu PW w pobliżu wejść dla osób niepełnosprawnych.
- W razie ewentualnych problemów ze znalezieniem lokalizacji bądź sali w budynku Gmachu Głównego można spytać o drogę pracowników Straży Akademickiej (osoby w zielonych mundurach). Straż znajduje się przy każdym wjeździe na kampus PW ze szlabanem oraz w hallu wejścia głównego (to od strony Placu Politechniki)
Dostęp dla osób niepełnosprawnych
- Osoby niepełnosprawne w odpowiednio oznaczonych autach mogą skorzystać (płatnie) z wydzielonych miejsc na terenie Kampusu PW w pobliżu wejść dla osób niepełnosprawnych.
- W budynku znajdują się 3 windy. Winda szklana przy dziedzińcu wewnętrznym B jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. Zajęcia odbywają się na 3 piętrze.
- Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze przy toalecie damskiej.
- Wejścia do sal umożliwiają wjazd na wózku inwalidzkim.
Nocleg i wyżywienie
W budynku Gmachu Głównego, w którym odbywają się zajęcia znajduje się restauracja, bankomat, kiosk z prasą oraz liczne automaty z napojami.
Studenci Studium Podyplomowego potrzebujący noclegu w Warszawie mogą korzystać między innymi z następujących adresów:

1. Pula miejsc w akademikach Politechniki Warszawskiej:
DS "Akademik"
ul. Akademicka 5
tel.  (+48) (22) 234 44 16,
(+48) (22) 822 25 23
fax.  (+48) (22) 822 06 76
email: akademik@ds.pw.edu.pl
2. Dom gościnny Politechniki Warszawskiej:
Dom Studencki "Sezam"
00-432 Warszawa
ul. Górnośląska 14
tel.  (+48) (22) 234 68 00,
(+48) (22) 234 67 11
fax. (+48) (22) 234 67 72
e-mail: w.syta@sezam.pw.edu.pl
Biblioteka Główna PW
Karta uczestnika studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej upoważnia do korzystania z zasobów Biblioteki głównej PW:
http://www.bg.pw.edu.pl
Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej
www.bg.pw.edu.pl
Na podstawie karty uczestnika SPPW można otrzymać kartę biblioteczną PW, która jest dokumentem uprawniającym do wypożyczania z Biblioteki Głównej, wszystkich filii BG oraz bibliotek domów studenckich.
Wydanie karty bibliotecznej następuje po wypełnieniu wniosku (+ zdjęcie legitymacyjne) oraz przedłożeniu właściwego dokumentu ze zdjęciem i adresem zamieszkania.
Informacja o zapisach do Biblioteki Głównej PW